Paranız sigorta şirketlerinde kalmasın!

tsb

Türkiye Sigorta Birliği; sigorta ve emeklilik şirketleri, DASK ve TARSİM’de prim ve tazminat alacağı bulunup zaman aşımına uğrayacak tüketicilerin 31 Mayıs 2014 tarihine kadar sorgulama yapması gerektiğini söyledi.

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) üyesi sigorta ve emeklilik şirketleri ile özel kanun hükümleri dâhilinde sigorta faaliyetinde bulunan kuruluşlar tarafından hak sahiplerine ödenmesi gereken her türlü prim ve tazminat tutarlarından zaman aşımına uğrayanlar için, 31 Mayıs 2014 tarihine kadar şirket ve kurumların web adresleri aracılığıyla sorgulama yapılabilecek. Sorgulama yapmak için alacağın bulunduğu şirketin web sitesi ziyaret etmek veya www.guvencehesabı.org.tr adresinde bulunan Güvence Hesabı web sitesi üzerinden de genel sorgu yapmak mümkün. Sorgulamalar için TC kimlik numarası veya “ad, soyad ile doğum tarihi”ni girmek gerekiyor. Zaman aşımına uğramış alacaklarla ilgili olarak 15 Haziran 2014’e kadar alacağın doğduğu şirkete başvuru yapılmaması durumunda ise alacaklar Güvence Hesabı’na devredilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>